Oblečení pro myslivce a rybáře: jak vybrat?

Myslivci a rybáři: dvě profese nebo zájmy, které mají mnoho společného. Především se během svých aktivit pohybují v přírodě, a to za každého počasí. Také ale potřebují ke své práci spoustu speciálního vybavení, které je třeba mít rychle po ruce.
Oblečení pro myslivce a rybáře: jak vybrat?
Každý správný myslivec a rybář proto ocení kvalitní výbavu, která ochrání před zimou, deštěm i sluncem a která je zároveň praktická, funkční a pohodlná.
 

Co je u jejich vybavení nejdůležitější?

1. Kvalitní oblečení s odpovídajícími vlastnostmi

​Pro dlouhodobý pobyt v přírodě za každého počasí je nutné, aby veškeré oblečení myslivce či rybáře bylo dobře navrstveno a zodpovědně vybráno. Pro spodní vrstvy se nejvíce hodí kvalitní termoprádlo, které bude v létě odvádět pot a v zimě udržovat tělo v teple. Na funkční prádlo patří střední vrstva, jako je většinou tenká nebo silnější mikina. Nakonec je vhodné použít závěrečnou vrstvu, kterou nejčastěji bývá nepromokavé oblečení (případně také větruodolné oděvy). Pro jistotu je možné si pořídit také pláštěnku nebo jiný oděv do deště, který zajistí ochranu nositele i v tom nejvytrvalejším dešti.

2. Barvy vhodné do přírody
Cílem myslivců i rybářů je, aby byli v přírodě co nejméně vidět. Nejčastěji volí proto oblečení, které má zelenou, šedou nebo černou barvu. Dokonalé splynutí vám pomohou zajistit maskovací barvy, a to ideálně v zelených odstínech.
  • Praktické kapsy a poutka: Každý myslivec i rybář potřebuje oblečení, které ho ochrání za každého počasí, ale zároveň mu bude pomáhat při jeho aktivitách. Specifické vybavení potřebují mít ve všech důležitých chvílích blízko po ruce. Oceníte proto všechna možná poutka a kapsy, kterými může být vybavená bunda, vesta i kalhoty.
 

Nákupní seznamy

Oblečení pro myslivce

 

Oblečení pro rybáře

Potřebujete pomoct s výběrem z naší nabídky? Navštivte některou z našich prodejen Brudra v Praze nebo nás kontaktujte. Rádi vám pomůžeme.
 

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Jak vybrat pracovní kalhoty / montérky
Vše o funkčním prádle: info, péče a tipy na produkty
Tipy na vánoční dárky pro kutily

SpinnerČekejte

Copyright © 1997 - 2023 Brudra s.r.o. All rights reserved.